Nasze Centrum Medyczne to nowoczesne, oddane pacjentowi miejsce, którego nadrzędnym celem jest dbanie o zdrowie pacjenta w wymiarze leczenia, ale także profilaktyki zdrowotnej. Naszym zdaniem, dopiero połączenie wysiłków na tych dwóch płaszczyznach jest w stanie zagwarantować pacjentowi najwyższy poziom opieki zdrowotnej, wyrażający się skutecznością leczenia ale także zapobieganiem chorobom. Takie holistyczne podejście to nasz standard pracy.
Nasze Centrum Medyczne to miejsce dla całej rodziny. W jednym miejscu funkcjonuje poradnia podstawowej opieki zdrowotnej dla dzieci i dorosłych, kilkanaście poradni specjalistycznych oraz rozbudowane zaplecze diagnostyczne. Nasi pacjenci mogą korzystać z usług pracowni rentgenowskiej, ultrasonograficznej, badań czynnościowych układu krążenia, endoskopii przewodu pokarmowego czy zakładu rehabilitacji leczniczej. Rozwijamy nowe działy, których znaczenie dla zachowania zdrowia jest coraz bardziej doceniane – przykładem może być nasza Klinika Zdrowego Żywienia.
Stawiając na profilaktykę, powołaliśmy nowy zespół specjalistów, których zadaniem jest przygotowanie szeroko zakrojonych programów prozdrowotnych, obejmujących pacjentów na różnych etapach życia. Chcemy wyprzedzać choroby i ustrzec przed nimi naszych pacjentów.
Zapewniamy naszym pacjentom łatwą dostępność do lekarzy specjalistów, rozbudowaną bazę diagnostyczną, możliwość wcześniejszej rezerwacji i planowania wizyt oraz dogodny dojazd w centrum miasta. Usługi świadczymy zarówno ramach kontraktu z NFZ, towarzystwami ubezpieczeniowymi jak i komercyjnie.
Na uwagę zasługuje również nasza oferta Medycyny Pracy, skierowana do pracodawców dbających o podnoszenie poziomu zdrowia i bezpieczeństwa swoich pracowników. Za działalność w tym zakresie otrzymaliśmy wiele wyróżnień, w tym w 2015 roku Medal Europejski przyznawany przez Zarząd BCC w Polsce.
CM jest również licencjonowanym ośrodkiem Badań Klinicznych, które nasz zespół prowadzi w kilkunastu specjalnościach. Dysponujemy zarówno znakomicie wyszkoloną w zakresie badań kadrą, jak i zapleczem spełniającym wymagane protokołami standardy. Ten obszar naszej działalności także został dostrzeżony i nagrodzony.
Szanując historię i osiągniecia naszych poprzedników, stworzyliśmy wielospecjalistyczne, nowoczesne, a przede wszystkim przyjazne pacjentom, Centrum Medyczne. Sukces tkwi w znakomitym merytorycznie, zmotywowanym i współpracującym ze sobą zespole ludzi, dla których praca jest pasją, a dobro pacjenta najważniejsze. Za tę postawę zostaliśmy już nagrodzeni m.in. certyfikatem „Przyjazna Przychodnia” wydanym przez Agencję Rozwoju Lokalnego, certyfikatem „Miejsce Przyjazne Dzieciom” przyznanego przez czytelników Gazety Wyborczej, czy też nominacją w konkursie „Firma Dobrze Widziana” na najlepszy wizerunek w kontekście społecznej odpowiedzialności biznesu w województwie łódzkim. W 2011 roku otrzymaliśmy Medal Europejski za diagnostykę i terapię endoskopową przewodu pokarmowego a w 2015 za działalność w obszarze Medycyny Pracy i Badań Klinicznych. Naszą ambicją jest, by wszelkie nasze usługi medyczne reprezentowały światowy poziom i służyły w najwyższym stopniu pacjentom.
dr n. med. Robert Mordaka
Prezes Zarządu CM Szpital Świętej Rodziny
Budynek Szpitala św. Rodziny w Łodzi zajmuje ważne miejsce w historii szpitalnictwa w okresie II Rzeczypospolitej i powojennych lat Polski.
Oddany do użytku w marcu 1913 był pierwotnie przeznaczony na szkołę dla pielęgniarek i położnych. Ostatecznie powstała w nim prywatna lecznica chirurgiczno-położnicza dla zamożnych kobiet, która przyjęła nazwę „Klinika Unitas”.
Szpital dysponował nowoczesną na owe czasy aparaturą rentgenowską, dwiema salami operacyjnymi, własną sterylizatornią oraz salami do rehabilitacji. W czasie okupacji szpital został zarekwirowany i prowadzony przez Niemców.
Od 1934 roku właścicielem budynku zostało Zgromadzenie Sióstr św. Rodziny z Bordeaux – zgromadzenie zakonne pochodzące z Francji, które podjęło się prowadzenia pierwszego w Łodzi i w Polsce szpitala katolickiego. W szpitalu znajdowały się dwa oddziały: chirurgiczny i wewnętrzny. Powojenna działalność szpitala wiąże się głównie z utworzeniem I Kliniki Chirurgii. W maju 1945 roku Szpital św. Rodziny zawarł umowę z Uniwersytetem Łódzkim i stał się jego kliniczną bazą dydaktyczną.
W latach 1961- 2001 szpital nosił nazwę Szpitala im. dr Ludwika Pasteura.
Obecnie na terenie Centrum Medycznego Szpital św. Rodziny funkcjonuje poradnia podstawowej opieki zdrowotnej dla dzieci i dorosłych, kilkanaście poradni specjalistycznych. Zapewniamy naszym pacjentom łatwy dostęp do lekarzy specjalistów bez skierowania. Ułatwiamy planowanie opieki dzięki możliwości wcześniejszej rezerwacji.
W Centrum Medycznym Szpital Św. Rodziny zatrudniamy lekarzy o najwyższym stopniu kompetencji merytorycznych i pozamerytorycznych. Ich doświadczenie i wiedzę w 90% przypadków potwierdza II stopień specjalizacji. Dbamy o to, aby każdy lekarz postępował zgodnie z przygotowanym zestawem standardów medycznych oraz profesjonalnej obsługi pacjenta.
Jednym z naszych podstawowych celów jest zaproponowanie naszym pacjentom pełnej opieki pod „jednym dachem”. Konsekwentnie realizujemy założony plan rozbudowy Centrum. Docelowo na czterech kondygnacjach i ponad 3000 m2 zaprojektujemy, jedno z niewielu w Polsce, stworzone bez kompromisów, wieloprofilowe Centrum Medyczne.